Zobrazit Váš nákupní košík.

O arabském parfému

Přivonět k orientálnímu parfému, to je opravdový zážitek, naprosto nepodobný tomu, když přivoníte k parfému v parfumerii. Nepracuje totiž jen čich, startují všechny smysly a rozbíhá se představivost. Růžové zahrady a jasmínové sady jsou jen začátkem. Proměňte se v arabskou princeznu. Tohle se nedá popsat, tohle musíte zkusit. A čím to je? Proč je arabský parfém tak jiný, zvláštní, dokonalý?.

Důvodů je víc, ale pravděpodobně to nejdůležitější je historie, tradice…Parfém je doma
v orientu. Tam se narodil a tam rostl. Uplynulo hodně vody, než se podíval i na starý kontinent. První zmínky o parfémech jsou okolo 5000 př.n.l ale až někdy roku1400 našeho letopočtu, kdy se začíná rozvíjet obchodní ruch s arabskými zeměmi se parfémy začínají používat i v Evropě. Velikým parfémovým fandou byla např. královna Kleopatra. I její loď
plula pod plachtami napuštěnými růžovou vodou a na její palubě stála obří kadidelnice, ze které se linula vůně nejvíce ceněného parfému Kifi.
.

Tradiční orientální parfemy to jsou parfémy na olejové bázi – CPO. Pozor, nezaměňujte s olejíčky prodávanými v obchůdcích turistických destinaci např. v Egyptě.
CPO… bývají zpravidla těmi největšími držáky, některé výdrži vonět i několik dnů. Také jeho vůně bývají hlubší a plnější. Nanáší se z flakonu skleněnou tyčinkou od spodu nahoru, což není náhodné, vůně stoupá vzhůru a vytváří obláček. Tradičně začínáme u prstu nohou, podkolení jamka, loketní jamka, zápěstí, krk a ušni lalůčky. Na každé místo jen malou kapičku. V našem klimatu, obzvlášť v zimě můžeme vynechat prsty, podkolenní jamku popr. jamku loketní. Na zápěstí vsak nezapomínejte, při pohybu ruky,vůni ucítíte a bude s vámi celý den. Typ – vůne také krásně drží v čerstvě umytých vlasech, v žádném případě však nevoňte oblečení, ostatně není to třeba, oblečení nasákne vůni z kůže.
EDP ….jsou nikoli na bázi oleje, ale lihu. Tuto formu znáte z klasických parfumerií. Jsou
Ve speji a nanášejí se na krk. Naše rada – používejte i na zápěstí, jako CPO. U EDP si můžete dovolit vonět i oblečení. Častou praktikou je stříkáni parfému na rub spodního lemu.
EDT…není tak častý, jak jsme zvykli u západních parfému, ale díky západním vlivům se objevuji stále častěji. Používáme stejně jako EDP, jen koncentrace je nižší, upozorňujeme však, ze jejich výdrž je dostatečně dlouhá, nemůžete srovnávat s běžnými toaletkami.
.